Reklam

Korona virüs sıcakta etkilemiyor iddiası doğru olmayabilir

0

Korona virüsünün sıcakta etkisini yitirdiği yönünde yapılan açıklamalara karşı Afrika Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi Başkanı Dr. John Nkengasong, “Bu teoriyi destekleyecek bir veri olmadığını” söyledi.


Dr. Nkengasong, “Ancak Covid-19’un soğuk algınlığının ait olduğu korona virüsü ailesinin bir parçası olduğunu biliyoruz” diyerek iki türün de aynı aileden olduğunu söyledi. Nkengasong, korona virüsü salgınının Tayland gibi tropik iklime sahip ülkelerde de yayıldığına dikkat çekti.

Diğer ülke, bölge ve kıtalara oranla salgından en az Afrika’nın etkilenmesinin nedeni olarak virüsün sıcakta etkisini yitirdiği yönündeki iddialar hakkında konuşan Dr. Nkengasong, “Kıta, dünyanın en genç nüfusuna sahip olduğu için, Afrika’da ciddi vakalar kaydedilmemesi muhtemel.” dedi.

Reklam

Afrika’da son durum

Afrika’da kaydedilen korona virüs vakaların çoğunun, Avrupa ve Kuzey Amerika’dan gelen insanlardan oluştuğu belirtiliyor.

Cezayir’de 20 vaka, Senegal’de 4 vaka, Tunus’ta 6 vaka, Kamerun 2 vaka, Nijerya’da 2 vaka, Togo’da bir vaka, Burkina Faso’da 2 vaka, Mısır’da 59 vaka, Güney Afrika’da 7 vaka, Fas’ta 3 vaka varken bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi