Korona virüste en riskli meslekler şaşırttı: Güvenlik görevlileri, taksiciler ve aşçılar

0

Birleşik Krallık Ulusal İstatistik Ofisi, korona virüs salgını kaynaklı ölümlerin mesleklere göre dağılımını inceledi. Araştırmanın sonuçlarına göre, korona virüse karşı en riskli üç meslek güvenlik görevlileri, taksiciler ve aşçılar oldu.


İstatistik Ofisi’nin topladığı verilere göre, Birleşik Krallık’ta erkekler arasında doktor ve hemşirelerden çok güvenlik görevlileri, taksi şoförleri ve aşçılar ölüm riski altında çalışıyor. Mesleklere göre ölüm riskinin sıralandığı araştırmada bakımevi çalışanları, otobüs sürücüleri ve mağaza çalışanları da yüksek riskli grup içerisinde yer aldı.

Araştırmada, doktor ve hemşirelerin de dahil olduğu sağlık çalışanları grubunun Birleşik Krallık’ta diğer meslek gruplarına göre ölüm oranlarının daha düşük olduğunu ortaya koydu.

İngiltere ve Galler’de, 20 ile 64 yaş arası çalışan nüfus içinde 2 bin 494 korona virüs salgını kaynaklı ölüm kaydedildi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi