Korona virüsü yenen hastaların kanları “dark web”de satışa çıkarıldı!

0

Korona virüsü yenen hastaların kanları yasa dışı işlemlerin yürütüldüğü “dark web” de aşı tedavisi için satılmaya başlandı. Kanın yanı sıra büyük miktarlarda kişisel koruyucu ekipman ve olası tedavilerde kullanmak için çok sayıda ilacın satışa çıkarıldığı öğrenildi.


Avustralya Ulusal Üniversitesi’nden bir grup araştırmacı, siber suçluların korona virüs krizini nasıl fırsata çevirdiğini gösteren bir rapor yayımladı.Raporda, yasa dışı işlemlerin yürüdüğü ve hacker’lar tarafından sıkça kullanılan “dark web”de korona virüsü atlatan hastaların kanları aşı tedavisi için satılmaya başlandığı aktarıldı.

Raporda, çevrimiçi suçlular tarafından yasa dışı olarak satılan ürünler arasında, kanın yanı sıra büyük miktarlarda kişisel koruyucu ekipman ve olası tedavi yöntemlerinde kullanılan ilaçların bulunduğu aktarıldı.

Dark Web Nedir?

Karanlık web olarak bilinen “Dark web”i ve bulunan içerikleri kullanmak için özel bir yazılım, yapılandırmalar veya izin gerekir. Web’in arama motorları tarafından endekslenmemiş kısmıdır. Yasa dışı işlemler için kullanılır. 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi