Korona virüsünü yenen kişi sayısı 210 bini geçti

0

Çin’de ortaya çıkıp kısa sürede tüm dünyaya yayılan korona virüs salgını bugüne kadar toplam 1 milyon 15 bin 466 kişide görüldü. Bu kişilerden 53 bin 190 kişi hayatını kaybederken, 212 bin 229 kişi ise virüsü yenmeyi başardı.


2019 yılının son aylarında Çin’de başlayan ve bir anda tüm dünyanın ortak sorunu haline gelen korona virüs salgını, her gün binlerce insanda görülmeye devam ediyor. Birçok ülkede bilim adamları virüs için çözüm arıyor. Şu ana kadar 1 milyonun üstünde insanda görülen bu virüs, ülkemizde de binlerce kişiye bulaştı.

Dünya genelinde 1 milyon 15 bin 466 kişide görülen korona virüs salgınında ölüm oranları ise oldukça düşük. Virüse yakalanan kişilerden 53 bin 190’ı hayatını kaybetti. 212 bin 229 kişi ise korona virüsünü atlattı.

Bugüne kadar Türkiye’de toplam 125 bin 556 kişiye korona virüs testi yapıldı. Bu testlerin sonucunda vaka sayısı 18 bin 135, hayatını kaybedenlerin sayısı, 356 toplam iyileşen hasta sayısı ise 415 olarak açıklandı.

Amerika, İtalya, İspanya gibi ülkelerde ise vaka sayıları günden güne artıyor. Ülke yetkilileri virüsün daha fazla yayılmasını engellemek adına çeşitli tedbirler üretiyor. Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump, gidişatın tehlikeli bir hal aldığını ve önümüzdeki 2 haftanın çok önemli olduğunu herkesin evinde kalması gerektiğini söylemişti.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi