Koronavirüs güncellemesi: 560 kişi öldü, 3 bin 694 vaka, 28 bin şüpheli var

0

Güncellenen verilere göre yeni koronavirüs salgınından hayatını kaybedenlerin sayısı 560’ı geçerken vaka sayısı ise 3 bin 694 olarak açıklandı. Virüsün 28 bin kişiye bulaştığı belirtiliyor.


Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkan salgınla ilgili hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor. Son olarak Çarşamba günü 73 kişinin ölümüyle birlikte salgından dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 564 oldu. Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan yapılan açıklamada ölümlerin 414’ünün Vuhan’da yaşandığı ifade ediliyor.
Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi tarafından yapılan toplantıda salgınla ilgili olarak “acil ve kararlı eylemler” çağrısında bulunuldu.

Son 24 saatte 73 ölüm

Çin genelinde koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 73 kişi hayatını kaybetti. Ölümlerin 70’i Hubey eyaletinde yaşanırken, biri Tiencin şehrinde, diğer ikisi de Heylongciang ve Guicou eyaletlerinde gerçekleşti.

Son 24 saatte tespit edilen yeni koronavirüs vakası da 3 bin 694’e yükseldi. Ülkedeki toplam can kayıplarının 549’u Hubey eyaletinde gerçekleşti. Hınan’da 2, Sıçuan’da 1, Heylongciang’da 3, Hıbey’de 1, Haynan’da 1, Guicou’da 1, Pekin’de 1, Şanghay’da 1, Tiencin’de 1, Çongçing’de 2,Hong Kong’da ise 1 kişi salgından dolayı hayatını kaybetti.

Aynı zamanda 30 saatlik yeni doğmuş bir bebekte de virüs tespit edildiği ifade ediliyor. Uzmanlar, salgının bebeğe anne karnından geçip geçmediği konusunu tartışıyor.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi