Reklam

Koronavirüs komşuda: Yunanistan’da 19 vaka tespit edildi

0

Komşu ülkelerimiz olan İran ve Irak’ın ardından Yunanistan’da da Kovid-19 tespit edildi. Yunanistan Sağlık Bakanı yaptığı basın açıklamasında, ülkede Kovid-19 vakasının görüldüğünü doğruladı.


Dünyada son durum

Bunun yanında Fransa’da 2, Hırvatistan’da 1 ve İspanya’da 6 yeni tip Kovid-19 tespit edildi. Kazakistan ve  Güney Kore ise İran’a uçak seferlerini azaltma kararı aldı.

Fransa Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Jeromes Salomon, düzenlediği basın toplantısında ülkede iki kişide daha koronavirüs tespit edildiğini açıkladı.

Reklam

Salomon, 55 yaşındaki erkek hastalardan birinin Amiens’daki bir hastanede karantina altında tutulduğunu ve durumunun ağır olduğunu ifade etti. 36 yaşındaki diğer hastanın ise İtalya’nın Lombardiya bölgesinden geldiğini ve Strazburg’daki bir hastanede tedavi gördüğünü belirtti.

Salomon, Paris’teki Pitie Salpetriere Hastanesi’nde tedavi gören 60 yaşındaki bir kişinin bu gece hayatını kaybettiğini bildirdi. Böylece, Çinli turistin yaşamını yitirmesiyle Fransa’da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 2’ye çıktı.

Hırvatistan’da da Kovid-19 tespit edilenlerin sayısı 2’ye yükseldi. Hırvatistan Sağlık Bakanı Vili Beros, koronavirüsü testleri pozitif çıkan Hırvatistan vatandaşının kardeşinde de virüse rastlandığını belirtti.

İspanya’da ise vaka sayısı 8’e ulaştı.

 

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi