‘Koronavirüs nedeniyle İran’a sınırlarımızı kapatalım’

0

İran’da koronavirüs nedeniyle 5 kişinin hayatını kaybetmesi ve 18 kişiye daha koronavirüs bulaştığı haberleri Türk vatandaşları endişelendirdi.


İran’ın Kum kentinde 2 kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından  13 İran vatandaşına da koronavirüs bulaştığı tespit edildi. İran’ın yerel haber kaynaklarına göre koronavirüs vaka sayısı ise 750’ye yükseldi.

Twitter’dan kampanya başlatan Türk vatandaşlar, Türkiye’nin İran’a açılan üç sınır kapısının da kapatılmasını istiyor. Özellikle İranlı turistlerin en çok ziyaret ettiği Van şehrinin büyük tehlike altında olduğu belirtiliyor.

Irak’ın koronavirüs nedeniyle İran’a sınırlarını 3 gün süreyle kapatırken Türkiye’nin bu konuda bir açıklama veya önlem almaması en çok paylaşılan mesajlar arasında.

Türkiye’nin İran’a açılan kaç kapısı var?

Türkiye’nin İran sınır kapıları üç tane. Bunlardan ilki Ağrı’da bulunan Gürbulak, Van’da bulunan Kapıköy, Hakkari’de bulunan son kapı ise Esendere.

İşte Twitter’dan gelen tepki mesajları:

https://twitter.com/Murat77582636/status/1230625414852349952

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi