Koronavirüs salgını: 427 kişi hayatını kaybetti, stadyumlar hastaneye dönüştürülüyor

0

Çin’in Hubei eyaletine bağlı Vuhan şehrinde ortaya çıkan Koronavirüs (2019-nCoV) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı hızla yükseliyor. Son açıklamalara göre 427 kişi hayatını kaybederken, virüs taşıdığı tespit edilen kişi sayısı 20 bin 624’e yükseldi.

Politbüro yetersizlikler olduğunu kabul etti

Çin resmi haber ajansı Şinhua’da yer alan habere göre, Çin Komünist Partisi Politbürosu, Devlet Başkanı Şi Jinping başkanlığında yapılan toplantıda Koronavirüs salgını hakkında konuşuldu.

Politbüro, salgınla ilgili olarak müdahalede yetersizlikler olduğunu kabul etti. Politbüro, acil durum yönetiminin geliştirilmesi gerektiğini duyurdu. Yapılan toplantıda, yaban hayvanlarının yasadışı ticaretinin kesinlikle yasaklanmasının kararlaştırıldığı belirtildi.

Stadyumlar hastaneye dönüştürülüyor

Koronavirüs nedeniyle yaşanan ölüm oranlarının Hubei Eyaleti hariç Çin genelinde yüzde 0.16 olduğu belirtilirken, salgının merkez üssü olan Hubei Eyaletindeki ölüm oranı yüzde 3.1, Vuhan’da ise 4.9 olduğu ifade ediliyor.

Çin’in yerel kaynakları, Vuhan’da şehrin spor stadyumunu ve iki kongre merkezinin toplamda 3.400 yataklı üç mobil hastaneye dönüştürüldüğünü belirtiyorlar.

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi