Koronavirüs salgınına yakalanan İran’a Çin’den destek mesajı

0

Çin’den İran’a koronavirüs salgınının önlenmesine yönelik yardım açıklaması: “iş birliği yapacağız”


İRNA- Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Gonh Şuang, Çin’de ortaya çıkan ve İran’da da başlayan koronavirüs salgını için İran ile iş birliği yapılacağını duyurdu. Şuang şunları söyledi: “İran’la bu virüsün tamamen kontrol altına alınması için iş birliği yapacağız”.

Koronavirüs ile mücadele konusunda İran ile iş birliği yapılacağını ifade eden Şuang, iki ülkenin haklarının sağlığının önemli olduğunu ve koronavirüs ile mücadelede İran ile Çin’in aynı safta yer aldığını ifade etti.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözücü Şuang, koronavirüsün Çin’de ortaya çıkmasından sonra ilk desteğin İran’dan geldiğini ve İran’ın Çin’e büyük yardımlar bulunduğunu kaydetti.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’nun paylaştığı son verilere göre bugüne kadar koronavirüsün bulaştığı 77 bin 767 kişiden 76 bin 268’ı Çin vatandaşı. Virüsün bulaştığı 77 bin 767 kişiden 2 bin 360 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden 2 bin 360 kişiden 2 bin 345’i Çin vatandaşı.

Gün gün koronavirüs takvimi için:

Koronavirüsün gün gün gelişim takvimi

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi