Reklam

Koronavirüsle mücadelede insansız döneme geçildi

0

Bundan böyle sokağa çıkma yasağı bulunan Wuhan’da korona ile savaşmak için maskeli insanlar yerine insansız hava araçları ve kendi kendine çalışan robotlar devreye sokulacak.


Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Koronavirüs ile mücadele konusunda alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. Virüsün yayılmasını hala engelleyemeyen Çin, mücadele görevini mücitlere devretti.

Reklam

Duruma el atan mucitler, bilimsel adı COVİD-19 olarak belirlenen robot üretimine başladı. Bundan böyle sokağa çıkma yasağı bulunan Wuhan’da korona ile savaşmak için maskeli insanlar yerine insansız hava araçları ve kendi kendine çalışan robotlar devreye sokulacak.

Ateşli Hastalar Havadan Tespit Ediliyor

Edinilen bilgilere göre ateşli hastalar termal görüntülenme ile uzaktan tespit ediliyor. Yetkililer robotları uzaktan gözetim yapmak, sivilleri yönlendirmek ve ilaçlama yapmak amacıyla kullanıyor. Karantinalı hastalar ise insansız hava araçları tarafından takip ediliyor.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi