Kulüpler Birliği toplantısında tavsiye kararları alındı

0

Kulüpler Birliği Vakfı bugünkü yaptığı toplantıda aldığı tavsiye kararlarını duyurdu.


Kulüpler Birliği Vakfı, korona virüs salgını nedeniyle futbol kulüplerinin yaşadığı maddi sıkıntıları bu sıkıntıların nasıl aşılacağı, kulüplerdeki sporcuların sözleşmeleri ve gelecekleri hakkında tavsiye kararlarını açıkladı.

Kulüpler Birliği Vakfı, bugün gerçekleştirdiği toplantı sonrası yaptığı açıklamalarda tavsiye kararı olarak: 2019-2020 sezonunu kapsayan futbolcu, menajerlik, teknik ekip vb. sözleşmelerinde ücretlerin yapılandırılması, uyarlanması veya dondurulması konusunda kulüplerin ve oyuncuların mutabakata varmaya çalışması eğer mutabakat sağlanamazsa, ligler tekrar başlayana kadar bu süreci kapsayan sözleşmeler ve alacaklar dondurulacak, oyunculara tebligat gönderilecektir.

Kulüpler Birliği Vakfı, kulüplerin mevcut zarar hesaplamalarına göre yıllık ortalama %30 zarara uğradığını tespit etmiştir. Liglerin akıbetinin belli olması ile her kulüp kendi zarar durumuna göre indirim rakamını ortaya koyabilecektir. Bakiye oyuncu ödemeleri ligler başladıktan sonra ödenmeye başlayacaktır.

Resim

Resim

Resim

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi