LGS, Askeri Sınavlar, Yüksek Öğretim Kurumları sınavlarının tarihleri açıklandı!

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı basın toplantısında LGS, askeri sınavlar, yüksek öğretim kurumları sınavlarına ilişkin açıklamarda bulundu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüksek öğretim kurumları sınavları 27-28 Haziran, Liseye Geçiş Sınavı’nın (LGS) 20 Haziran, askeri öğrenci sınavlarının ise 14 Haziran’da yapılacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Liseye Geçiş Sınavı’nın detaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından sonra Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk LGS sınavına ilişkin açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, “LGS kapsamındaki merkezi sınavın tarihini 20 Haziran 2020 olarak açıkladık. Çocuklarımızın sağlığı için her türlü tedbiri alma yoluna gideceğimiz sınavla ilgili tüm soruların cevabını hazırladığımız videoda bulabilirsiniz.” mesajı ile LGS sınavı ile ilgili bir video paylaştı.

Milli Eğitim Bakanının açıklamasından satır başları:

  • Öğrencilerin sınav binalarına kolayca ulaşabilmesi için kendi okullarında sınava girecek.
  • Öğrenciler sınava gelirken yanlarında geçerli kimlik belgeleri, en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi getirmeleri gerekiyor.
  • Öğrencilerin sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri e-okul üzerinden açıklanacak.
  • Sınav giriş belgeler, sınavdan 30 dakika önce öğrencilerin sıra numarasına göre masalarına bırakılacak.
  • Öğrenciler ihtiyaç duydukları su, dezenfektan ve peçeteyi yanlarında getirebilecek.
  • Öğrencilere, velilere ve sınavda görevli tüm personele okul idaresi tarafından okul girişinde ellerine dezenfektan uygulaması ve maske dağıtımı yapılacak.
  • Birinci oturum sonunda verilecek arada öğrenciler, öğretmenlerinin kontrolünde bina bahçesine çıkabilecek.

Liseye Geçiş Sınavı’na ilişkim tüm detaylar için tıklayınız.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi