Liverpool ve Tottenham’ın ardından Bournemouth da ücretsiz izin kararını geri çekti

0

Liverpool ve Tottenham’ın ardından Bournemouth da çalışanlarını ücretsiz izne çıkarma ve izne çıkarılanların maaşlarının bir kısmını hükümetin oluşturduğu fonu kullanarak ödeme kararından vazgeçti.


Geçtiğimiz günlerde İngiltere Premier Lig ekiplerine ücretsiz izne çıkarılan çalışanların maaşlarının bir kısmını hükümetin yarattığı fonu kullanarak ödeme teklifi sunulmuş, bu teklifi Liverpool, Tottenham, Bournemouth, Newcastle ve Norwich City kabul etmişti.

Bu teklifin kabul edilmesinin ardından takımların taraftarları ve kamuoyu, milyon dolarlar kazanan kulüplerin bu kararı almasını eleştirmişti. Bu tepkilerden sonra Liverpool ve Tottenham kararlarını iptal ettiklerini açıklamıştı. Bugün de Bournemouth sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak kararlarını geri çektiklerini açıkladı. Bournemouth’un yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Böyle belirsiz zamanlarda kulüplerin hissettiği operasyonel baskıları göz önüne almak gerekir, bu önlemler düşüncesizce alınmadı. Niyetimiz ne kadar iyi yönde olsa da Premier League kulüplerinin bu fona başvurması üzerine yükselen eleştirilerin farkındayız. Taraftarlarımızı dinledik ve çalışanlarımızı ücretsiz izne çıkarma kararımızdan vazgeçtik. Yönetim Kurulu olarak sezon askıda olsa da operasyonlarımızı sürdüreceğimizi ve Corona Virüsü İş Koruma Planı’na başvurmayacağımızı size temin ederiz.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi