Loris Karius Beşiktaş’la sözleşmesini feshetti: “Geçen yıl da aynı şeyler oldu.”

0

Beşiktaş’ta kiralık olarak forma giyen ünlü futbolcu Karius, maaşını alamadığı için FIFA’ya yaptığı başvuru sonrasında kulüpten sözleşmesini feshederek ayrıldı.


Beşiktaş’a geldiğinde 2 yıllık kiralık sözleşmesi imzalayan Loris Karius, alacaklarını alamadığı için FIFA’ya yaptığı başvuru sonrasında sözleşmesini tek taraflı feshetti. Alman kalecinin belgeleri, siyah-beyazlı kulübe ulaştı.

Karius, Beşiktaş formasıyla çıktığı 67 maçta 95 gol yerken kalesini 14 maçta gole kapatmıştı.

Alman kaleci Karius hakkındaki fesih kararının ardından Bein Sports’ta Kevin-Prince Boateng’in de takımdan yüksek ihtimalle ayrılacağı ifade edildi. Performansı beğenilen ve 1 yıl daha kiralanması gündeme gelen Boateng’in korona virüsü salgını sonrası yaşanan ekonomik sıkıntılar sonrası yüksek maliyeti nedeniyle yolların ayrılacağı belirtildi.

Bein Sports Beşiktaş muhabiri Gürler Akgün “10 maçlık opsiyonu devreye girmesiyle Boateng’in sözleşmesi 1 yıl daha uzayacaktı ama maliyetinin yüksek olması sebebiyle Boateng’in Beşiktaş’tan ayrılabileceği gelen bilgiler arasında” diye konuştu.

“Sorunsuz bir şekilde çözmek için her şeyi denediğimi bilmelisiniz”

Kişisel sosyal medya hesabı Instagram üzerinden yaptığı paylaşımında Loris Karius şu ifadeleri kullandı:

“Bugün BEŞİKTAŞ ile sözleşmemi feshettim.
Böyle bir sonuca varmak utanç verici ama bu durumu sorunsuz bir şekilde çözmek için her şeyi denediğimi bilmelisiniz. Aylar boyunca tekrar tekrar tahtaya anlattığım için çok sabırlıydım. Geçen yıl da aynı şeyler oldu. Maalesef bu durumsal sorunu çözmeye çalışmadılar ve hatta ödeme kesintisi yaparak yardım önerimi bile reddetti.
Bu kulüp için oynamayı gerçekten sevdiğimi bilmen benim için önemli. BEŞİKTAŞ, bu kadar tutkulu hayranların arkasında her zaman inanılmaz destek vererek gurur duyabilir. Beni her zaman iyi ve kötü zamanlarda destekledin ve seni her zaman en iyi şekilde hatırlayacağım! Ayrıca kulüpte çalışanlar da dahil olmak üzere tüm takım arkadaşlarıma, koçluk personeline teşekkür etmek istiyorum. Beni ilk günden beri açık kollarıyla karşıladın.
Çok teşekkür ederim!
Şampiyon Beşiktaş”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi