Los Angeles Coca-Cola tesislerinde çalışan 2 kişide korona virüs tespit edildi

0

Los Angeles’ta bulunan Coca-Cola şişeleme tesislerinde çalışan 2 işçide korona virüs tespit edildi.  Şirketten bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre, fabrikada çalışan işçilere halihazırda dezenfektan kullanımına dikkat etmeleri vurgulanıyor ve tescilli dezenfektanlar ile hijyen sağlanıyor.


Korona virüs dolayısıyla üretimine ara vermeyen sektörlerden birisi de gıda. ‘Gıda şirketlerinde korona virüs vakası varsa, evimize kadar ulaşır mı?’ sorusu ise insanları tedirgin ediyordu. Los Angeles medyasında, Los Angeles’taki Coca-Cola şişeleme tesislerinde halkı tedirgin edecek bilgiler çıkmaya başladı.  Perşembe günü Los Angeles’taki kola fabrikasında çalışan, iki çalışanın korona virüs testlerinin pozitif olduğu öğrenildi.

Şirketten bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre, korona virüs tespit edilen çalışanlar evde karantina altında tutuluyor ve bu çalışanlarla yakın temas kuran insanlarla da yetkililer iletişim kurmaya çalışıyor.

Şirket yetkilisi, kullanılan dezenfektanlarla ilgili bir sorun olmadığını, hepsinin tescilli markalar olduğunu belirtti. Gerekli tedbirleri aldıklarını da belirten yetkili, şeffaflık ve kamu güvenliği taahhüdü adına yerel sağlık hizmetlerini bilgilendirdiklerini söyledi.

 

Perşembe günü, Los Angeles’da 270’den fazla hasta hastaneye kaldırılmıştı ve 4 binden fazla teyit edilmiş korona virüs vakası vardı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi