Malatya sokaklarının sevilen ismi “Mersedes Kadir” hayatını kaybetti

0

Malatya’nın sokaklarının sembol ismi “Mercedes Kadir” lakaplı Fatih Kaydı KOAH hastalığı nedeniyle 34 yaşında hayatını kaybetti.


Malatya caddelerinde gün boyu dolaşan ve halk tarafından “Mercedes Kadir” olarak bilinen Fatih Kaydı 34 yaşında vefat etti. Uzun süredir KOAH hastalığı ile mücadele eden Kaydı, akşam saatlerinde rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Mercedes Kadir, Malatya’yı gün boyu elindeki bir sopayı araba sanarak dolaşır, benzinciye benzin almaya gider, sözde arabasını tamire götürür ve asla yorulmak bilmeden gün boyu Malatya sokaklarını karış karış gezerdi. Malatya halkı tarafından Mercedes Kadir’in sözde arabası olan sopaya dikiz aynası hediye etmişti. Halk tarafından benimsenen Kadir, sopasıyla birlikte şehirde bir sembol haline gelmişti.

Malatya’nın Süper Lig’de oynayan futbol takımı Yeni Malatyaspor ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, “Araç olarak kullandığı sopasına bir dünya umut sığdıran Malatya’mızın simgelerinden Fatih Kaydı’yı (Mersedes Kadir) kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, tüm Malatya’ya baş sağlığı diliyoruz.” diyerek baş sağlığı diledi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi