Malatya’da 15 sağlık çalışanı işten çıkarılacak

0

Malatya Halk Sağlığı Laboratuvarı’nda görev yapan 15 sağlık çalışanı ihalenin feshedilmesi sebebiyle işten çıkarılacak. Konuyla ilgili konuşan laboratuvar sorumlusu Pınar Zorver, “Bu kadar yıl emek vermişiz, 15 kişiyi böyle bir zamanda harcıyorlar.” ifadelerini kullandı.


Gazete duvar’ın haberine göre, Malatya Halk Sağlığı Laboratuvarı’nda görevli 15 sağlık çalışanı işten çıkarılacak. Konuyla ilgili konuşan laboratuvar sorumlusu Pınar Zorver, “Bu laboratuvarda asgari ücretle 15 şirket elemanı çalışıyor, maliyet dedikleri bu. Yani devlet 15 kişiye vereceği asgari ücretle mi kâr edecek? Bu kadar yıl emek vermiş 15 kişiyi böyle bir zamanda harcıyorlar.” ifadelerini kullandı.

2011 yılında kurulan Malatya Halk Sağlığı Laboratuvarı, Malatya İl Sağlık Müdürlüğü’nün aldığı kararla yarın kapatılacak. Laboratuvarın yaptığı işler ise Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne devredilecek.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi