Mansur Yavaş: “Muhalefetin amacı Ankaralının cezalandırılmasıdır”

0

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, borçlanma talebini reddeden muhalefet için, “Meclisteki muhalefetin en büyük amacı Ankaralı’ya yapılan hizmet ve ödemelerin aksaması, Ankaralının cezalandırılmasıdır.” dedi.


Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Nisan ayında gelirlerin 229 milyon TL azaldığını, giderlerin ise 58 milyon TL arttığını belirterek borçlanma talebini reddeden muhalefete tepki gösterdi. Yavaş, kendilerinden önce tüm borçlanma isteklerine onay verildiğini belirterek, “Buradan anlaşılıyor ki, meclisteki muhalefetin en büyük amacı Ankaralıya yapılan hizmet ve ödemelerin aksaması, Ankaralının cezalandırılmasıdır.” dedi.

Mansur Yavaş’ın kişisel sosyal medya hesabı Twittter’dan üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Nisan ayında gelirlerimiz %55 yani 229 milyon TL azalmış bulunmaktadır. Giderlerimiz ise, Kovid-19 salgınıyla mücadele dışında zorunlu olmayan harcamalarımızı kısmamıza rağmen, %15 yani yaklaşık 58 milyon TL artış göstermiştir. Hazine payımız ise %49 oranında azalmıştır.

Salgının uzaması halinde, ihtiyaç duyulduğunda kullanılmak üzere bütçenin %10’una kadar borçlanma talebimiz reddedilmiş ve 6 milyonluk nüfus için sadece 100 milyona kadar borçlanma yetkisi sosyal yardım ve taşımacılık sektöründe kullanılmak üzere sınırlandırılarak verilmiştir.

Oysa bizden önce tüm borçlanma isteklerine aynı belediye meclisi sorgusuz sualsiz onay vermiştir. Buradan anlaşılıyor ki, meclisteki muhalefetin en büyük amacı Ankaralı’ya yapılan hizmet ve ödemelerin aksaması, Ankaralı’nın cezalandırılmasıdır. Bunun başka bir izahı olamaz.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi