Melih Gökçek’in en büyük hayali Ankapark’a kilit vuruldu

0

Melih Gökçek’in en büyük hayalim dediği ve 750 milyon dolar harcanarak yapılan Ankapark’ın kapılarına kilit vuruldu.


Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek’in görevden ayrılmasından ardından önce atıl durumda kalan ancak daha sonra işletme hakkı altıncı ihalede GBM Ticaret A.Ş. ile Çelik Ortak Girişim Grubu’na verilen Ankapark kapatıldı.

Sözcü’den Yavuz Alatan’ın haberine göre, 20 Mart 2019’da açılan ancak beklenen talebi görmeyen Ankapark, önce bilet fiyatlarında indirime gitti. Yıllık kirası 26 milyon 400 bin lira olan ve 29 yıllığına kiralan park çalışanlarının maaşını ödeyemez hale geldi. Parkta çalışan 100’den fazla personel işinden ayrıldı.

Melih Gökçek, Ankapark hakkında, “Bütçemize yük olmadan buranın yapımına 6 yıl devam ettik. İmaratlar devam ederken Mimarlar Odası, Peyzaj Mimarları Odası, Şehir Plancıları Odası ve CHP milletvekilleri bu projeyi engellemek için ellerinden geleni yaptılar. Sayısız dava açtılar ama rabbim bize bu günleri gösterdi. Kıskananların kıskançlığı, Allah’ın izniyle kursaklarında kaldı. Biz diyoruz ki biz yaptık mı Türkiye’de en iyisini yaparız.” demişti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise, Ankapark’ın batmakta olduğunu söyleyerek, parkın Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne maliyetinin 750 milyon dolar olduğunu açıklamıştı.

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi