Meteoroloji: Kars ve çevre illerinde kar ve karla karışık yağmur bekleniyor

0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 11 Nisan 2020 tarihi için yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin doğu kesimlerinin çok bulutlu, Doğu Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Erzurum, Ağrı, Iğdır ve Şanlıurfa çevreleri ile akşam ilk saatlerde Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, Kars çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından alınan tahminlere göre, 11 Nisan 2020 tarihinde 5 büyük şehrin hava durumu şu şekilde:

İstanbul 17°C az bulutlu, Ankara 17°C az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, İzmir 23°C az bulutlu, Antalya 23°C az bulutlu, Adana 22°C parçalı ve çok bulutlu, akşam ilk saatlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bölgelere ise şu şekilde:

Marmara ve Ege Bölgesinin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Akdeniz Bölgesi, az bulutlu, doğusunun parçalı ve yer yer çok bulutlu, akşam ilk saatlerde Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu ve Batı Karadeniz bölgelerinin az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesinin parçalı ve az bulutlu, doğusunun çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu Bölgesinin parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güneyi ile Erzurum, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, akşam ilk saatlerde Kars çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ise parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Şanlıurfa çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi