Meteoroloji: Ülke genelinde hava parçalı, yer yer çok bulutlu

0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 10 Nisan 2020 tarihi için yapılan son değerlendirmelere göre; Ülke genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Antalya ve Bayburt çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından alınan tahminlere göre, 10 Nisan 2020 tarihinde 5 büyük şehrin hava durumu şöyle:

İstanbul 17°C parçalı bulutlu, Ankara 18°C parçalı bulutlu, İzmir 23°C parçalı bulutlu, Antalya 21°C parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı, Adana 20°C  parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bölgelere ise şu şekilde:

Marmara ve Ege Bölgesinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Akdeniz Bölgesi,Parçalı ve çok bulutlu, Isparta ve Burdur dışında bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu Bölgesi, parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusunun sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Batı Karadeniz Bölgesi, parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi, parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Bayburt çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ise parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi