Meteoroloji uyardı… Sokağa çıkma yasağı bol yağışlı geçecek!

0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Mayıs ayının ilk haftasında Türkiye genelinde bol yağış beklediğini açıkladı.


Yapılan açıklamaya göre, bugün ve yarın Türkiye’nin bir çok yerinde yağış bekleniyor. 2 Mayıs Cumartesi günü Balkanlar üzerinden yeni bir yağış sistemin gelmesi bekleniyor. Önümüzdeki hafta sonuna kadar yağışların yurt genelinde görülmesi bekleniyor.

Yapılan açıklamada, “Meydana gelmesi beklenen etkili sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara rağmen hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.” ifadelerine yer verildi.

İstanbul’da bugün ve yarın parçalı ve çok bulutlu, Cumartesi günü akşam saatlerinden itibaren yaşların başlaması bekleniyor. Pazar ve Pazartesi günleri de yağışların etkili olması bekleniyor. Salı ara vereceği tahmin edilen yağışlar İstanbul’da Çarşamba gününden itibaren yağışların tekrar başlaması ve hafta sonuna kadar etkili olması bekleniyor.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi