Meteoroloji’nin günlük hava durumu tahmini

0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 9 Nisan 2020 tarihi için yapılan son değerlendirmelere göre; Akdeniz , İç Anadolu’nun Güney’i ve Doğu’su, Doğu Anadolu(Ardahan hariç), Güneydoğu Anadolu ile Muğla, Kırşehir çevreleri ile Afyonkarahisar ve Denizli’nin doğu ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından alınan tahminlere göre, 9 Nisan 2020 tarihinde 5 büyük şehrin hava durumu şöyle:

İstanbul 12°C az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu, Ankara 16°C az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu, İzmir 19°C az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu, Antalya 18°C parçalı ve çok bulutlu, hafif sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Adana 20°C parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bölgelere göre ise şu şekilde:

Marmara Bölgesinin az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Ege Bölgesi, parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Muğla çevreleri ile Denizli ve Afyonkarahisar’ın doğu ilçelerinin hafif sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz Bölgesi, parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç Anadolu Bölgesi,Parçalı ve az bulutlu, güney ve doğusu ile Kırşehir çevrelerinin sağanak doğusunun yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz, az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Orta ve Doğu Karadeniz ise, parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu,parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi, parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi