Meteoroloji’nin günlük hava tahmini: “Ülke genelinde parçalı bulutlu hava hakim”

0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 17 Nisan 2020 tarihi için yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinde Doğu Anadolu’nun batısı ve Artvin kıyıları ile Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin yağmur ve sağanak, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından alınan tahminlere göre, 17 Nisan 2020 tarihinde 5 büyük şehrin hava durumu şu şekilde:

İstanbul 16°C parçalı ve az bulutlu, Ankara 20°C parçalı ve az bulutlu, İzmir 24°C parçalı ve az bulutlu, Antalya 26°C az bulutlu, Adana 28°C parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Bölgelere ise şu şekilde:

Marmara, Ege ve Akdeniz, İç Anadolu ve Batı Karadeniz Bölgelerinin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Orta ve Doğu Karadeniz’in parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinde Artvin kıyılarının hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu Bölgesinin parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde bölgenin batısı ile Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ise parçalı ve az bulutlu, kuzeyinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi