Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “Çocukların uzaktan eğitimini pek çok evde sadece annelerin takip ettiğini üzülerek görüyorum.”

0

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya  hesabından yaptığı paylaşımda, “Çocukların uzaktan eğitimini, oyunlarını, ödevlerini pek çok evde sadece annelerin takip ettiğini üzülerek görüyorum.” ifadelerini kullanarak bazı velileri eleştirdi.


Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında getirilen uzaktan eğitim süreci hakkında değerlendirmede bulunan Bakan Selçuk, bazı ailelerde çocukların ödevlerini, uzaktan eğitimini, oyunlarını sadece annelerin takip ettiğini ifade ederek eleştiride bulundu.

Bakan Selçuk paylaştığı gönderide, “Çocukların uzaktan eğitimini, oyunlarını, ödevlerini pek çok evde sadece annelerin takip ettiğini üzülerek görüyorum. Bir çocuğun eğitim hayatına bilgimizle dahil olmak, çocukluğunda bir oyun arkadaşı olarak yer almak bu kadar zor olmasa gerek.” ifadelerini kullandı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi