Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “Her öğrenci kendi okulunda sınava girecek.”

0

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Liseye Geçis Sınavı (LGS) ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, “LGS’de her öğrenci kendi okulunda sınava girecek. Bu LGS tarihinde ilk olacak” dedi.


Korona virüs salgınında normalleşme dönemi başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yapılan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda normalleşme kademelerini açıkladı. Eğitim hakkında da açıklamalarda bulunan Erdoğan, LGS ve YKS sınav tarihlerini de duyurdu. Buna göre LGS 20 Haziran, YKS ise 27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.

NTV’de canlı yayında soruları yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamalarından satır başları şu şekilde:

LGS’de her öğrenci kendi okulunda sınava girecek. Bu LGS tarihinde ilk kez yapılan bir şey.

Öğrencilere maske temin edilecek. Bu zamanda fotoğraflı kimlik kartında zorlanabilir diye fotoğraflı kimlik şartı aramayacağız.

Sınav 2 oturumda olacak. Buradaki boşlukta da öğrencilerimiz okul bahçesine çıkacak. Fakat veliler ile öğrenciler birlikte olamayacak. Sosyal mesafe korunarak öğrencilerimizin hava alması sağlanacak, öğrencilerimizin yanında rehber öğretmenler olacak.

Öğrenciler kendi öğretmenleriyle sınava girmeyecek, özel ve resmi bütün okullarımızdaki öğrenciler kendi okullarında başka öğretmenler eşliğinde sınava girecekler.

Okullar şu tarihte açılacak kararını bakanlık olarak alma durumunda değiliz. Bütün bakanlıklardan görüş alınarak bir karar alınacak. Biz 1 Haziran’da kademeli olarak açılmasını istiyoruz.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi