Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan 14 yaş altı çocuklara çağrı

0

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından 14 yaş altı çocukların yarınki dışarı çıkış izni ile ilgili tavsiyelerini paylaştı. Bakan Selçuk, “Bol bol yürüsünler, koşsunlar ama kalabalıklara karışmasınlar. Sadece yürüme mesafesinde kalabileceklerini lütfen unutmayalım. Bu hepimizin sağlığı, geleceği için çok önemli.” ifadelerini kullandı.


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 14 yaş altı çocukların yarınki dışarı çıkış izni ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Kalabalık ortamlardan uzak durulması gerektiğini ifade eden Selçuk, “Çocuklar, arkadaşları, sevdikleri yerine ağaçlara sarılsınlar. Marketten alacakları yerine doğadan alabildiklerini alsınlar, derin nefesler, daldan meyveler gibi.” dedi.

Ziya Selçuk’un ifadelerinin tamamı şu şekilde:

“Yarın çocuklar dört saat dışarıda olabilecekler. Şu aşamada dışarıya çıkabiliyor olmak, arkadaşlarla buluşup oyun oynamak anlamına gelmesin. Markete gidelim istediğini alalım anlamına gelmesin. Aile büyüklerimizi ziyarete gidelim, özledik, görüşelim anlamına gelmesin. Bu sürecin sizin kontrolünüzde olmasına lütfen dikkat edin. Çocuklar, arkadaşları, sevdikleri yerine ağaçlara sarılsınlar. Marketten alacakları yerine doğadan alabildiklerini alsınlar, derin nefesler, daldan meyveler gibi. Bol bol yürüsünler, koşsunlar ama kalabalıklara karışmasınlar. Sadece yürüme mesafesinde kalabileceklerini lütfen unutmayalım. Bu hepimizin sağlığı, geleceği için çok önemli.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi