Reklam

Milli sporcu Sıla Kara, hayat kurtardı

0

Milli kayakçı Sıla Kara, Slovenya’da düzenlenen kayak yarışmasından önce, teleferikten düşmek üzere olan bir çocuğun hayatını kurtardı. Kara, Slovenya’da kahraman olarak ilan edildi. Kravec halkı tarafından madalya ile ödüllendirilen milli sporcu olayla ilgili, “Ben insanlık görevimi yaptım.” dedi.

Milli Kayak Takımı sporcusu Sıla Kara, Çin’de düzenlenen 2020 Kış Olimpiyatları’nda, Kravec Giant Slalom yarışmasına katıldı. Kara, final öncesinde ısınmak için teleferikle piste çıktığı sırada yanında oturan Sloven çocuk, dengesini kaybetti. Düşmek üzere olan çocuk, ayağını uzatan Sıla Kara’nın kayak takımlarına tutundu, milli sporcu çocuğu yaklaşık 15 dakika elleriyle havada tutarak hayatını kurtardı. Olayın ardından genç sporcu, Kraven halkı tarafından ‘kahraman’ ilan edildi.

Reklam

“İNSANLIK GÖREVİMİ YAPTIM”

Kentin emniyet müdürü tarafından madalya alan Sıla Kara olayla ilgili, ‘Türk sporcu olarak böyle bir şey yapmam insanların daha çok ilgisini çekti. Çünkü ne olursa olsun ırkı, dini ve dili fark etmeden sen bir insansın ve insan olarak oradasın. Bana, teşekkür madalyası verdiler. Çünkü ben insanlık görevimi yaptım. İnsanların bunu fark etmesi, beni aramaya çalışmaları ve teşekkür etmeleri hoşuma gitti.’ dedi.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi