MIT’den akıllı bebek bezi

0

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen ilginç çalışmanın arkasında akıllı bebek bezi yer aldığı söyleniyor.


Amerika’nın Boston şehrinde bulunan dünyanın en iyi teknik üniversitesi olarak adını duyuran Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün (MIT) akıllı bebek bezleri tasarladığı öğrenildi.

Yürütülen çalışmanın sonucu için kesin bir tarih vermese de yakın gelecekte akıllı bebek bezleri hayatımızda yer alacağı aşikar. Akıllı bebek bezlerini önceki yıllarda bazı ticari kuruluşlarda denemiş ama başarısız olmuştu. Diğer ticari kuruluşlara göre MIT’nin geliştirdiği akıllı bezin farkı maliyet ve kullanabilirlik açısından daha gelişmiş olması. Bunun sebebi akıllı bebek bezinin RFID teknolojisinin üstüne kuruyor olmasından kaynaklı. RFID teknolojisi hiçbir enerji gerektirmeden kullan-at kolaylığıyla çalışan bir etiket teknolojisidir. Böylelikle akıllı bebek bezinin, bebek altını ıslattığında akıllı telefonlara bildirim gönderebilecek. Ebeveynlerin bu teknoloji hakkında ne düşündükleri de gerçekten önemli.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi