Muhalif kanat, ansızın verilen sokağa çıkma yasağını eleştirdi

0

Sokağa çıkma yasağı kararının gece yarısı ansızın ve kimsenin haberi olmadan verilmesine muhalefetten eleştiri geldi.


İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelle ile 2 gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan etmesinin ardından market ve fırınların önünde uzun kuyruklar oluştu. Vatandaşlar, yapılan uyarılara ve alınan tedbirlere rağmen sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymayarak sokaklara çıkarak alışveriş yapmaya çalıştı. Yasaktan iki saat önce duyurulan ve vatandaşın panik yapmasına sebep olan sokağa çıkma yasağına muhalefetten tepki geldi.

Lütfen panik oluşmasına izin vermeyin

Vatandaşlara seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İhtiyaçlarınız hem belediyelerimiz hem de diğer yetkililer tarafından karşılanacaktır. Lütfen panik oluşmasına izin vermeyin. Sükunetinizi ve sağlığınızı koruyun, evde kalın size ulaşılacaktır.” dedi.

İktidar bir kez daha acemi olduğunu ispatladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Tam karantina teklifimizi yasak başlangıcından 2 saat önce vatandaşa bilgi vererek uygulayan iktidar, bir kez daha kriz yönetiminde ne kadar acemi olduklarını ispatladı. Tüm vatandaşlarımızı sakin olmaya, yasağa uyarak kendilerini ve sevdiklerini korumaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Virüs veya açlık değil yönetimin basiretsizliği

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Salgınla mücadele bu gece itibariyle maalesef zaafa uğratılmıştır. Hafta sonu yasağının detaylarını açıklamadan “yasak var” diyerek panik yaptırmak hangi akla mantığa sığar! İnsanımızı paniğe sevk eden virüs veya açlık değil yönetimin basiretsizliğidir.” dedi.

Yurttaşlarımızı sokağa dökmeyi başardınız

Muharrem İnce İnce “Sadece 48 saat sokağa çıkma yasağı nedeniyle yurttaşlarımızı sokağa dökmeyi başardınız. Bir süreç ancak bu kadar kötü yönetilir. Bu güzel ülkeye bu kötü yönetim yakışmıyor.” ifadelerine yer verdi.

Vatandaşlarımız risk altında

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise, “Türkiye krize, krizi yönetmekten aciz yönetimle yakalanmanın sıkıntılarını yaşıyor! Görüntüler düşündürücü ve üzücü, sosyal mesafe kuralları ihlal ediliyor, vatandaşlarımız risk altında!” dedi.

Bir işi de becerin be kardeşim

Eski MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, sosyal medya hesabından büyük bir kalabalığın görüntüsünü paylaşarak sokağa çıkma yasağına tepki gösterdi. Oğan, “Bir işi de becerin be kardeşim” ifadelerini kullandı.

Söz konusu görüntülerde bir vatandaşın, “Ülkenin anası ağlamış, daha ne olsun. Şu halimizi gör, şu milleti gör.” dediği görüldü.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi