Muharrem İnce’den Çav Bella açıklaması

0

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığını koyan Muharrem İnce, İzmir’de cami hoparlöründen çalınan ‘Çav Bella’ şarkısına karşı sert açıklama geldi. 


İzmir’de, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce dün camilerin merkezi sistemine girilerek müzik yayını yapıldı. Çalınan müzik “Çav Bella” hakkında İzmir Müftülüğü açıklama yaparken, İl Emniyet Müdürlüğü de olayla ilgili soruşturma başlattı.

Muharrem İnce de cami minarelerinden müzik yayını yapılmasını, Çav Bella çalınmasını ahlaksızlık ve terbiyesizlik olarak nitelendirerek, “Bunun sorumlusu kimse bulunmalı ve en ağır ceza verilmelidir.” dedi. Muharrem İnce’nin yaptığı açıklamanın tamamı: “Cami minarelerinden müzik yayını yapılması, çav bella çalınması ahlaksızlıktır, terbiyesizliktir, saygısızlıktır. Bunun sorumlusu kimse bulunmalı ve en ağır ceza verilmelidir.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi