Müsavat Dervişoglu: “Milletvekillerini dava açmaya çağırmak, FETÖ’cüleri sevindirecek bir hamledir”

0

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu bugün yaptığı basın açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İlker Başbuğ’a yönelik “Milletvekilleri olarak hepiniz dava açmalısınız” sözlerine karşın “Eksik bilgilerle, bu hataya düşüp, üzerine bir de milletvekillerini dava açmaya çağırmak, olsa olsa FETÖ’cüleri sevindirecek bir hamledir. ” dedi.


26. Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ katıldığı bir TV programında “2009’da askerlerin özel yetkili mahkemelerde yargılanma teklifini getirenler araştırılsın” dedi. İlker Başbuğ’un bu önerisine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında tepki gösterdi. Erdoğan, İlker Başbuğ’u kastederek “Milletvekilleri olarak hepiniz dava açmalısınız” dedi.

Erdoğan’ın “hepiniz dava açmalısınız” sözleri gündem oldu. CHP’den sonra İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’da basın açıklaması düzenleyerek şunları söyledi:

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi