Netflix kârını 2 katına çıkararak toplamda 709 milyon dolar kâr etti

0

Yayınladığı dizi ve filmlerle öne çıkan Netflix, dünya çapında popülerleşmeye devam ediyor. Netflix kârını 2 katına çıkararak toplamda 709 milyon dolar kâr etmeyi başardı.


Korona virüs salgınından dolayı tüm dünyada insanlar günlük gereksinimler dışında evinden çıkmıyor. Birçok insan evinde film ve dizi izleyerek zaman geçirmeye çalışıyor. Bu sonuçtan dolayı Netflix şirketi kârını 2 katına çıkararak toplamda 709 milyon dolar kâr etmeyi başardı. Netflix 1997 yılında Kaliforniya’da Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kuruldu. O zamanlar DVD satışında uzmanlaşan şirket, teknolojinin gelişmesiyle beraber işlerini de değiştirmeye başladı ve film, dizi izleme platformu olarak internet ortamında yerini aldı.

Ülkemizde de oldukça ilgi gören Netflix, yayınladığı ve yarattığı projelerle oldukça dikkat çekiyor. Türkiye’de de birden fazla dizi çekip yayınlayan Netflix şirketi, karantina günlerinde insanların zaman geçirmesinde büyük yardımcı oluyor.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi