Ömer Çelik’ten “devletin zirvesinden kimse katılmadı” iddiasına yanıt

0

Şehit Sözleşmeli Piyade Berkay Işık’ın cenaze törenine ilişkin basında çıkan “törene devletin zirvesinden kimse katılmadı” haberlerine, AK Parti sözcüsü Ömer Çelik’ten açıklama: “Tam bir yalan haber örneği”.


Pençe-3 harekatı kapsamında Irak’ta görev yapan ve şehit düşen Sözleşmeli Piyade Berkay Işık’ın cenaze törenine ilişkin “Alevi cenazesine devlet zirvesi katılmadı” haberine, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten açıklama:

Şehitlerimizi ebedi aleme uğurlarken yapılan provokatif haberler son derece üzücüdür. “Alevi askerin cenazesine devletin zirvesi ve Genelkurmay katılmadı” şeklinde haber yapılması tam bir yalan haber örneğidir.

“Şehitlerimizi ebedi aleme uğurlarken yapılan devlet töreninde bir ayrımcılık yapılması asla sözkonusu değildir, olamaz. Şehadet mertebesine erişmiş her bir şehidimize devletimiz ve milletimiz şükran duygularıyla sahip çıkmaktadır.

Şehidimizin cenazesine devlet erkanı her zamanki usulüne uygun şekilde siyasetçi, kamu yöneticisi ve askeri yetkililer olarak şükran duygularıyla, rahmet dileyerek katılmıştır. Sözkonusu haber, Hükümetimizi ve Ordumuzu ayrımcılıkla itham eden bir yalan haberdir.”

 

Devlet erkanı olarak bakanımız oradaydı

AK Parti sözcüsü Çelik, “Şehidimiz, devlet erkanı adına Bakanımız başta olmak üzere, Valimiz ve 9’u general ve amiral olmak üzere subay, astsubay, er ve erbaş her düzeyden silah arkadaşı tarafından uğurlanmıştır.” dedi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi