Reklam

Osman Kavala’ya tahliye kararı çıktı!

0

Gezi davasından beraat ettikten sonra tahliyesini beklerken, 15 Temmuz soruşturması kapsamında tutuklanan Osman Kavala ile ilgili tahliye kararı geldi.


Gezi Parkı eylemlerine ilişkin yargılandığı davada beraatine karar verilen ve kısa süre sonra 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen başka bir soruşturma kapsamında tekrar tutuklanan Osman Kavala hakkında yeni karar çıktı. 3. Sulh Ceza Hakimliği Osman Kavala için “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme” suçundan tutuklu kaldığı süreyi göz önüne alarak tahliye edilmesine karar verdi.

Reklam

Osman Kavala, aynı soruşturma kapsamında “Askeri ve siyasal casusluk” suçundan dolayı da tutuklanmış olduğu için kaldığı cezaevinden çıkamayacak.

Osman Kavala, hakkındaki “casusluk” suçlamasına ilişkin “Öncekilerden daha da saçma olan bu iddianın, Yargı Reformu paketinin getirdiği iddianame öncesi 2 yıllık tutuklama süresi kısıtlamasını ve AİHM’in ihlal kararını boşa çıkartmaya yönelik olduğu açıktır.” açıklamasını yapmıştı.

Osman Kavala 871 gündür tutuklu.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi