Özgür Özel: “Bahçeli’nin U dönüşünü irdelemeyi siyasi tarihçilere bırakıyoruz.”

0

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin için, “Devlet Bahçeli geçmişte uzun yıllar boyunca saraya en sert muhalefeti yapmış ve kullandığı kelimeler de ağır eleştiri sınırları bir yana adeta zaman zaman Recep Tayyip Erdoğan’a en ağır hakaretlerde bulunmuş birisinin yaşadığı tarihsel U dönüşünü irdelemeyi ve gerekçelendirmeyi siyasi tarihçilere bırakıyoruz.” dedi.


Devlet Bahçeli’nin son günlerde yaptığı açıklamaları eleştiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “AKP desteğiyle kongreyi iptal ettirip ardından rakibini ve arkadaşlarını partiden atan birinin bunun diyetini ne şekilde ödediğini hep birlikte gördük.” ifadelerini kullandı.

Özel, “Devlet Bahçeli geçmişte uzun yıllar boyunca saraya en sert muhalefeti yapmış ve kullandığı kelimeler de ağır eleştiri sınırları bir yana adeta zaman zaman Recep Tayyip Erdoğan’a en ağır hakaretlerde bulunmuş birisinin yaşadığı tarihsel U dönüşünü irdelemeyi ve gerekçelendirmeyi siyasi tarihçilere bırakıyoruz. Bu muamma, bu mecburiyet ve bu mahkumiyet dünya siyaset tarihinde olmayan bir şey. Dünya siyaset tarihinde örneği görülmemiş bir şey.” diye konuştu.

“Bahçeli kendini inkar ediyor”

Tarafsız Haber Ajansından Mehtap Gökdemir’in haberine göre Özel, “Sayın Bahçeli’nin Adalet ve Kalkınma Partisinin icraatlarını ve Türkiye’ye yaptıklarını överken 18 yıldaki yaptıklarını övüyor. Bu metinde o var. 18 yılda yaptıklarını AKP’yi överken Sayın Bahçeli aslında kendini inkar ediyor, çünkü bu 18 yılın 15 yılında muhalifti AKP’ye. Bahçeli sadece sarayın lehine oy kullanmak ve sarayın lehine konuşmanın yanında saraydan üretilmiş yalanları da tekrar ederek ve sarayın algı yönetimini sarayın diğer sözcülerinden farksız kelimeler ve bir dille tekrar ederek nasıl bir görev üstlendiğini de açıkça ortaya koymaktadır.” dedi.

“O Mahir Ünal ki Fetullah Gülen’e en güzel övgüleri dizmekte ki en mahir kişidir”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü olan Mahir Ünal hakkında konuşan Özel, “Mahir Ünal’ın akla ziyan hiçbir şekilde izah edilemeyecek paralel yakıştırmasını Bahçeli’nin aynı şekilde ve daha yüksek sesle tekrarlaması sadece düşündürücü değil aynı zamanda ibret vericidir. O Mahir Ünal ki AKP’nin mevcut yöneticileri için de Fetullah Gülen’e en güzel övgüleri dizmekte ki en mahir kişidir. O Mahir Ünal düne kadar FETÖ’yü öven Mahir Ünal’la FETÖ ile hiç aynı çizgide bulunmamak iddiasında bulunan Devlet Bahçeli’nin buluştukları nokta hazin bir noktadır.” ifadelerini kullandı.

“Diyetini ne şekilde ödediğini hep birlikte gördük”

Özel, Devlet Bahçeli için “Kendi kongresini sarayın yardımıyla iptal ettirip rakibine yapılacak kongrede birlikte yarışacağız demişken AKP desteğiyle kongreyi iptal ettirip ardından rakibini ve arkadaşlarını partiden atan birinin bunun diyetini ne şekilde ödediğini hep birlikte gördük. Bu partide iktidar karşılığında Türkiye’de halkı ezen, yoksullaştıran, yoksulluğu yok etmek yerine yönetmeyi tercih eden geçmişinde yolsuzluklar olan ve bu yolsuzlukların en üst perdeden Devlet Bahçeli tarafından dile getirildiği odasındaki 17-25 saatiyle poz verip bu büyük yolsuzluk hakkında hiçbir değişiklik yokken siyasetini bu şekilde evrilten bir anlayışın parti iktidarı karşısında Türkiye’yi yolsuzluk yapan yoksulu ezen bir iktidara mahkum ettiğini hiçbir zaman unutmayacağız.” diye konuştu.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi