Özgür Özel-Süleyman Soylu arasında Helin Bölek tartışması

0

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya platformunda Helin Bölek’in hayatını kaybetmesi sonrası tartıştı.


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, attığı tweetle ölüm orucu sonucu hayatını kaybeden Helin Bölek’i anmış,”Talepler yerine getirilmeli, toprağa yeni bir canın düşmesi engellenmelidir.” demişti. Ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, verdiği yanıtla Özel’e, “Hastaneye kaldırıldığı halde DHKP-C’nin talimatıyla tedavisini engelleyerek hastaneden çıkartıp ölüme yatıran sizin milletvekilleriniz.” diye verdiği cevapla tartışmanın fitili ateşlendi. Süleyman Soylu ayırca cevabında, “Ölümü kutsallaştırıp DHKP-C’nin değirmenine ölü taşıyan da sizsiniz.” diyerek Özel’e suçlamalarda bulundu.

Özgür Özel, Soylu’ya, “Örgüt yalakası, senin gibi bir örgütten finansman elde edendir; bir örgütü kampanyasında kullanandır; bir örgüte ne istediyse verendir. Senin ve DHKP-C’nin aksine ölümü değil yaşamı kutsuyoruz!” ifadeleriyle İçişleri Bakanı’na cevap verdi.

 

Konuşmanın tamamı ise şöyle:

Özel’in ilk tweeti.

Soylu’nun cevabı..

Özel’in son tweeti.

 

 

 

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi