Palu ailesi davasında karar verildi: Damada ağırlaştırılmış müebbet

0

“Palu Ailesi” davasının 6’ncı duruşmasında mahkeme kararını açıkladı. Ailenin damadı Tuncer Ustael’e ağırlaştırılmış müebbet ve 7 yıl hapis cezası verilirken, diğer tutuklu 5 sanık 8 yıl 4 ay ile 12 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.


11 yıl önce Kocaeli’nin Körfez ilçesinde Meryem Tanhal (35) ve kızı Melike Tanhal’ın (8) kaybolmasıyla ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Palu Ailesi’nden 6 sanığın yargılandığı davanın 6’ncı duruşmasında mahkeme kararını açıkladı.

Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Tuncer Ustael, eşi Emine Ustael ile Hava Palu, İsa Palu, Fatih Palu, Ayşe Palu ve avukatları katıldı.

Duruşmaya katılan sanık aile üyeleri, güvenlik önlemleri eşliğinde, adliye binasına, arka kapıdan alındı.

Cinayetle ilgisi olmadığını savunan ailenin damadı Tuncer Ustael, “Ben hepsinden şikayetçiyim. Herkes Allah’ından bulsun, kimseye hakkımı helal etmiyorum” dedi.

Sanık Tuncer Ustael, ağırlaştırılmış müebbet ve 7 yıl hapis cezasına çarptırılırken, mahkeme, diğer tutuklu 5 aile üyesine de 8 yıl 4 ay ile 12 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezaları verdi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi