Pilottan valiye uçuş rotalı küfür: Fu…

0

ABD’nin Michigan eyaletinde yaşayan 45 yaşındaki pilot Ed Frederick, korona virüs salgının yayılmasını engellemek amacıyla karantina süresini 28 Mayıs’a kadar uzatan Vali Gretchen Whitmer’a, yaklaşık 1 saat uçarak rotasını havada İngilizce’de sık kullanılan küfrün ilk iki harfi olan ​ ‘F’ ve ‘U’ harflerini çizerek tepki gösterdi.


ABD’nin Michigan eyaletinde Vali’nin aldığı kararı eleştiren pilot, kendine has bir eylemle alınan karara tepki gösterdi. Pilot, yaklaşık 1 saat uçarak rotasını havada İngilizce’de sık kullanılan küfrün ilk iki harfi olan ​ ‘F’ ve ‘U’ harflerini çizerek tepki gösterdi.

Havada uçağıyla çizdiği iki harfin yanına ok işareti de ekleyerek Vali Whitmer’ın köşkünü işaret etti.

“Hükümet yetkilileri, bir şey yaptıklarını kanıtlamak için sonuçlarını düşünmeden kararlar alıyorlar”

New York Post gazetesinin haberine göre, bunun bir güç gösterisi olduğunu ve Detroit’in, güneydoğu bölgesinde yer alması sebebiyle Michigan eyaleti genelinde karantinanın gereksiz olduğuna inandığını söyleyen pilot Frederick, “Hükümet yetkilileri, hangi partiden oldukları fark etmeksizin boş durmayıp bir şey yaptıklarını kanıtlamak için sonuçlarını düşünmeden kararlar alıyorlar. 82 ilçe var, ama gerçekten sadece dördünün kapatılması gerekiyor” dedi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi