Polisin kalbinden vurmasıyla ölen genç için sosyal medya kampanya başlatıldı

0

Dokuz8haber’in haberine göre, Adana’da Ali El Hamdani isimli genç, polisin dur ihtarına uymadığı gerekçesiyle kalbinden vurularak öldürüldü. Sokağa çıkma yasağı süresince çalışmak zorunda kalan Ali El Hamdani, henüz 17 yaşındaydı.

Adana Valiliği, olayın kazara olduğunu ve 17 yaşındaki gencin dur ihtarına uymamasının ardından ikaz ateşi sırasında yanlışlıkla vurulduğunu ve polisin açığa alındığını açıkladı.

“Ali’yi öldürenler nerede?”

Adana’da polisin kalbinden vurarak öldürdüğü Ali için sosyal medyada #AliyiÖldürenlerNerede etiketi ile binlerce mesaj gönderildi. Vatandaşlar 17 yaşındaki Ali’nin ölümünün aydınlatılmasını talep etti.

En çok tepkiyi İnternet Haber aldı!

Hadi Özışık’ın Yönetim Kurulu Başkanı, Hacer Alkan’ın ise Genel Yayın Yönetmeni olduğu İnternet Haber’de söz konusu haber “Adana’da ‘Dur’ ihtarına uymayıp kaçınca polise başka çare bırakmadı” başlığı ile yayımlandı. Haberler.com’da ise “Polis uygulamasından kaçan Suriyeli genç, bacağından vurularak yakalandı” şeklinde servis edildi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi