Prof. Dr. Ercüment Ovalı, korona virüs tedavisi için kullanılabilecek ilacın adını duyurdu

0

Prof. Dr. Ercüment Ovalı, korona virüs tedavisinde kullanılabilecek ilacının adını duyurdu ve klinik testlere acilen başlanması gerektiğini belirtti.


Prof. Dr. Ercüment Ovalı, korona virüs tedavisi için 31 Mart’tan beri sürdürdükleri çalışmanın sonucunda ‘Dornaz Alfa’yı açıkladı. İlacın acilen klinik testlere alınması gerektiğini belirten Ovalı, ilacın çok etkili durduğunu vurguladı. İlacın isminin aslında 23 Nisan’da açıklanacağını söyleyen Prof. Dr. Ercüment Ovalı, “1 aydır laboratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 Nisan’da açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki, insanların hayatını kurtarabilir.” dedi.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı’nın açıklamasının tamamı şu şekilde:

“1 aydır laboratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 Nisan’da açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki, insanların hayatını kurtarabilir. İnsanların hayatından gün çalmak istemedik… Acilen ‘Dornaz Alfa’ hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. Kahramanlarıma teşekkür ederim”

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi