Prof.Dr Mehmet Çilingiroğlu, Koç Üniversitesi’nden kovulduğunu iddia etti

0

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı gönderide, “Koç Üniversitesi gönderdiği bir maille Misafir Profesörlük görevime son vermiş. Gerekçesi ise yayına izinsiz çıkmak, beni atsan ne olur atmasan ne olur. Benim sana ihtiyacım yok.” ifadelerini kullandı ve kovulduğunu iddia etti.


T24’ün haberine göre, ABD’de yaşayan Prof. Dr. Çilingiroğlu’un Koç Üniversitesi’nde sözleşmeli bir kadrosunun bulunmadığı, “misafir öğretim üyesi” konumunun da ocak ayında sona erdiği öğrenildi. Koç Üniversitesi kaynakları, Prof. Çilingiroğlu için yapılan işlemin, “Ocak ayında biten misafir profesörlük” konumu nedeniyle adının üniversite web sitesinden kaldırılmasından ibaret olduğunu ve kaynaklar sona eren “misafir” statüsü ve sözleşme olmadığı için “fesih ve kovulmanın” söz konusu olmadığını, durumun Prof. Çilingiroğlu’na da bildirildiğini söylediler.

Mehmet Çilingiroğlu 3 Nisan 2020 tarihinde CNN Türk canlı yayınında Başak Şengül’ün sunduğu Akıl Çemberi programına katılmış, program arasında Koç Üniversitesi’nden kovulduğunu iddia etmişti.

Öte yandan T24’ün ulaştığı bilgilere göre, Koç Üniversitesi tarafından Çilingiroğlu’na 27 Mart’ta gönderilen yazıda Çilingiroğlu’nun 27 Mart’ta “misafir öğretim üyesi” görevinin sona erdiği ve kendisine verdiği katkılardan dolayı teşekkür edildiğini belirtti.

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi