Putin, Müslümanlara Ramazan Bayramını evlerde kutlayın çağrısı yaptı

0

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkede yaşayan Müslümanlardan müftülerin çağrılarına kulak vermelerini, Ramazan Bayramı’nı evlerinde kutlamalarını ve toplu halde ibadet etmemeleri çağrısında bulundu.


Rusya’ya bağlı Dağıstan Cumhuriyeti’nin yönetimi ve toplum temsilcileri ile video konferans yoluyla toplantı gerçekleştiren Putin, bu vesileyle Rusya genelindeki Müslümanlara seslenerek, kendilerinden müftülerin çağrılarına kulak vermelerini, Ramazan Bayramı’nı evlerinde kutlamalarını ve toplu halde ibadet etmemelerini istedi.

Sputnik’in aktardığı habere göre Rus lider, “Cumhuriyetteki insanların bu bayramla ilgili yaklaşımlarını, geleneklerini nasıl koruduklarını biliyorum. Din adamlarının inananları, İslam takipçilerini bu dönemde bayramı evlerinde kutlamaya, toplu ibadetlerden ve arkadaşları ile büyük gruplar halinde toplanma geleneğinden vazgeçmeye çağırdıklarını da biliyorum. Otoritelerin bu çağrısına kulak verilmesini bekliyorum.” dedi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi