Ramazan programında konuşan emekli Başvaiz “Eşcinselliğin normal kabul edilmesi bardağı taşırmıştır.”

0

TRT 1 televizyonunda yayımlanan Ramazan Sevinci programına katılan emekli İstanbul Başvaizi Mustafa Akgül, İstanbul Sözleşmesi’ni eleştirerek “Zinanın suç olmaktan çıkarılması ve eşcinselliğin normal kabul edilmesi, bu bir insan hakkıdır veya insan tercihidir diye normal ilan edilmesi bardağı taşırmıştır” dedi.


Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın LGBTİ bireyleri hedef alan sözlerinin ardından TRT 1 televizyonunda Ramazan Sevinci programına konuk olan emekli İstanbul Başvaizi Mustafa Akgül, siyasi parti liderlerine “Şu İstanbul Sözleşmesi’yle zinanın suç olmaktan çıkarılması kararını iptal edin” diye seslendi.

Akgül, kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında kabul edilen İstanbul Sözleşmesi için “Mevcut çektiğimiz sıkıntıdan dersimizi alalım. Mesaj iletmek istiyorum ne olur bunları çağdaş davranışlar olarak görmenin bize bir faydası yok diye altını çiziyorum” dedi.

Akgül, “Bana göre bardağı taşıran şey, zinanın suç olmaktan çıkarılması ve eşcinselliğin normal kabul edilmesi, bu bir insan hakkıdır veya insan tercihidir diye normal ilan edilmesi bardağı taşırmıştır. Bütün parti liderlerine sesleniyorum ve diyorum ki ne olur kısa zamanda bir araya gelin ve şu İstanbul Sözleşmesi’yle zinanın suç olmaktan çıkarılması kararını iptal edin. Gelecek neslimizi kurtaralım. Mevcut çektiğimiz sıkıntıdan dersimizi alalım. Mesaj iletmek istiyorum ne olur bunları çağdaş davranışlar olarak görmenin bize bir faydası yok diye altını çiziyorum.” diye konuştu.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi