Rusya’nın gerçekler için yeni partisi: Hakikat

0

Rusya’nın 58 bölgesinden katılan delegelerin oylarıyla “Hakikat İçin” hareketi öncülüğünde Hakikat Partisi kuruldu. Partinin genel başkanı ise yazar Zakhar Prilepin seçildi.


Rus haber ajansı TASS’a açıklamada bulunan yazar Prilepin, Anayasa ile ilgili sosyal, politik ve kültürel hayata uygulanacak bir organizasyona ihtiyaç duyulmasından dolayı Hakikat Partisi’ni kurduklarını belirtti. Benzer bir zihin grubuna sahip insanların yanı sıra, insanların sorunlarını çözmelerine yardımcı olabilecek büyük bir yapı oluşturma planları olduğunu ifade eden Prilepin, hareketin “hayvan korumasından seçim izlemeye” kadar çeşitli sivil girişimleri desteklemeyi planladığını da söyledi.

1 Şubat’ta toplanan Hakikat Partisi’nin kurucu kongresinde konuşan 45 yaşındaki lider, “Herhangi bir iktidar transferi ile, Rusya’nın politik, bölgesel ve kültürel bir bütünlük olarak korunmasını sağlayabilecek popüler bir kuruluşun varlığının gerekli olduğu gerçeğinden yola çıkıyoruz.” dedi.

Konformistlere değil vatandaşlara güvendiğini söyleyen Prilepin, “Devletin düşmanı değiliz. Biz devletin gerçek temeliyiz. Biz tüm kötüye ve iyiye karşı değiliz. Biz doğruyuz, normal çoğunluğun gerçeği içiniz.” diye konuştu.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi