Rüyada en çok görülen 6 sembol ve anlamı

0

Gözlerinizi kapatıp uykuya daldığınızda yüzlerce rüya gördüğünüzü ve uyandığınızda sadece bir ya da birkaç tanesini hatırladığınızı biliyor muydunuz?

Peki ya rüyada gördüğünüz sembollerin anlamlarını ve yaşamınızı ne derece etkilediğini?  İşte tüm bu bilinmeyenlere yanıt bulmak adına sizler için araştırdık, soruşturduk ve yazdık. Hep birlikte bakmaya ne dersiniz?

Uçmak

Rüyada uçmak genel anlamıyla sevinci, mutluluğu ve rahatlamayı sembolize eder. Aynı zamanda kişinin bir yolculuk yapabilme ihtimalinin var olduğunu bildirir. Rüyada uçarken yükseldiğini görmek ise madden ve manen olumlu bir dönüşümün ve yükselişin habercisidir. Lüsid kategorisine giren uçmak kavramıyla ilgili görülen rüyalar bilinçaltının kişiye verdiği ’uyan’ mesajıdır.

Ay

Ay ya da ayda olunduğunu görmek yaratıcılığın ve hayal gücünün simgesidir. Aynı zamanda kişinin onurlu ve kimseye minnet etmeksizin bir yaşam süreceğinin göstergesidir. Ay içinizdeki gizli ve henüz ortaya çıkmamış yaratıcı kişiliğinizi otaya çıkarmanız için size uyarı veren bir rüya sembolüdür.

Su

Rüyada su görmek saflığı, arınmayı, ferahlığı ve huzuru temsil eder. Aynı zamanda bereketi, maddi ve manevi artışı simgeleyen su; bilinçaltına bakıldığında hayata dair tutkuların dışa yansımasıdır.Rüyada görülen suyun büyüklüğü (okyanus, şelale vb.) önünüze gelen fırsatların büyüklüğünü simgeler. Bu yönüyle incelendiğinde su, fırsatları iyi değerlendirmeniz gerektiğine dair bir mesaj olarak nitelendirilebilir.

Yol

Yol, yolculuğu temsil eder. Bu yolculuk gözle görülenin dışında ruhsal bir yolculuk ya da dönüşüm de olabilir. Yolun şekli de, rüyanın çözümlenmesi için önemlidir. Görülen yolun temiz ve düzgün olması, yolculuğun rahat ve huzurlu olacağını; engebeli ve bozuk olması ise yolculuğun zor olacağını simgeler. Aynı zamanda  engebeli yollar görmek geleceğe dönük kaygı ve korkularınız olduğunun da habercisidir.

Çiçek

Çiçek görmek temizliği ve saflığı simgeler. Rüyada gördüğünüz tomurcuk halindeki ya da yeni açan çiçekler  karşılaşacağınız yeni fırsatları işaret eder. Ölü çiçekler ise yaşantınızda ya da bilinçaltınızda, bazı konuları sona vardırdığınızın göstergesidir.

Para

Rüyada para görmek bazen kazanca ve berekete bazen ise sıkıntıya işaret etmektedir. Bu da rüyanın görülme şekline bağlıdır. Olumlu yönüyle incelendiğinde para, şansı ve artışı simgeler. Bu artış ilmi ya da maddi olabilir. Olumsuz yönüne bakıldığında ise yaşanabilecek sorunların ve maddi sıkıntıların habercisidir.

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi