Sabiha Gökçen’de pistten çıkan uçakta bilanço: 3 ölü 180 yaralı

0

Pegasus Havayoları’na ait İstanbul-İzmir seferini yapan uçak pistten çıktı. Sabiha Gökçen Havalimanı’na akşam saatlerinde inmeye çalışan uçak, 3 parçaya ayrıldı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada, 3 kişinin hayatını kaybettiğin söyledi. Uçakta 175 yolcu, 2 bebek, 6 mürettebat olmak üzere toplam 183 yolcu bulunuyordu.


Olayla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya şu ifadeleri kullandı:

  • “İzmir-İstanbul seferini yapan bir yolcu uçağı,Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptıktan kısa bir süre sonra pistten çıkmıştır. Olay yerine 112 Acil, İtfaiye ve AFAD ekipleri sevk edilmiş, yolcuların güvenli şekilde tahliye çalışmaları başlatılmıştır.”

 

  • “Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkan yolcu uçağında bulunan 171 yolcu ve 6 mürettebattan yaralı durumdaki 21 kişi, 112 Acil ekiplerimizce çevredeki hastanelere sevk edilmiştir. Kazazedelerin tahliye çalışmaları devam etmektedir. Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.”

 

  • “Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 19.40 itibariyle 52 yaralımızı ambulanslarla çevredeki hastanelere sevk ettik. 112 Acil, 110 İtfaiye ve AFAD ekiplerimizce başlatılan tahliye çalışmalarımız devam ediyor. Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.”

Vali Yerlikaya’nın en son yaptığı açıklamaya göre ise, uçakta 175 yolcu, 2 bebek, 6 mürettebat olmak üzere toplam 183 yolcu bulunuyordu. İl Sağlık Müdürlüğü kayıtlarına göre; 139 yaralı 18 ayrı hastaneye sevk edildi.

Son olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada, “İstanbul‘da yaşanan uçak kazasında maalesef 3 vatandaşımız hayatını kaybetti” dedi.

 

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi