Reklam

Sağlık Bakanı: 3 yeni korona virüs tanısı koyduk, toplam vaka sayısı 5

0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından ortak basın açıklaması yapıyor.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapılan ortak basın açıklamasında yeni korona virüse yakalanan 3 yeni vakanın daha olduğunu açıkladı. Koca, ilk 2 ve yeni 3 vakanın doğrudan bağlantılı olduğunu ifade etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanelerde ziyaretçi kısıtlaması geleceğini ve mesai saatleri içinde ziyaretçi kabul edilmeyeceğini açıkladı. Koca, korona virüs ile mücadele için danışma hattı olarak ALO 184’ü kullanacaklarını şöyle ifade etti: “Alo 184 SABİM Danışma Hattı’nı, korona enfeksiyonuna özel bir danışma hattına dönüştürüyoruz.”

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise korona virüsle mücadele kapsamında açık ve kapalı tüm cezaevlerindeki görüşlerin iki hafta süreyle ertelendiğini açıkladı. Gül’ün yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle:

“Açık ve kapalı tüm cezaevlerindeki görüşler iki hafta süreyle ertelenmiştir.”

Reklam

“Hastalık belirtisi olanların ceza infaz kurumlarına alınmaması, tedavileri yapıldıktan sonra alınmaları kararlaştırıldı.”

“İş yurtları kapsamında dışarıda çalışan hükümlülerin diğer hükümlülerden ayrılması kararlaştırılmıştır.”

“Ceza infaz kurumundaki tüm personelin, kuruma girenlerin ateşleri ölçülecek.”

“Cezaevlerindeki ve çocuk eğitim evlerindeki aile görüş odalarının kullanılması iki hafta süreyle ertelenmiştir”

“Duruşma ve diğer adli işlemlerden ivedi özelliği bulunmayanların ertelenmesi hususunun yargı mensuplarının takdirine bırakılması önerildi.”

Yapılan ortak basın açıklamasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan “Almanya, Fransa, İspanya, Norveç,Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç,Hollanda’ya uçuşlar yarın saat 08.00’den 17 Nisan’a kadar durdurulacak” dedi.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi