Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca: “Ölümlerin ve yeni hasta teşhislerinin sıfıra indiği günlerde bile tedbirli olmayı sürdüreceğiz.”

0

Hürriyet’ten Osman Müftüoğlu’nun haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün Müftüoğlu ile telefon görüşmesi yaparak korona virüs salgınına dair değerlendirmelerde bulundu.


Hürriyet’ten Osman Müftüoğlu’nun haberine göre, dün gece saatlerinde Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca telefon ile Müftüoğlu’nu arayarak salgına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Müftüoğlu, “Dr. Fahrettin Koca’dan öğrendim ki tedavideki başarıda etkili bir faktör daha var: Tedavi protokolünde yapılan akılcı ve hızlı değişimler! Anlaşılan o ki o değişimler sayesinde daha ilk günden itibaren çok az insanımızı kaybettik. Tedavi sürecini ciddi ölçüde kısalttık. İyileşme rakamlarımızı fark edilecek derecede yükselttik.” ifadelerini kullandı.

Osman Müftüoğlu, “Dün Sayın Bakan Koca’ya şu soruyu sordum: “Uçak piste ne zaman iner?” Yanıtı özetle şu idi: “İyileşenlerin sayısı yeni hastalananların sayısından fazla olmaya devam etmeli. Salgın uçağının kazasız belasız piste indiğinden bu makas ‘kilitlenince’ emin olacağız ama biz prensip olarak ölümlerin ve yeni hasta teşhislerinin sıfıra indiği günlerde bile tedbirli olmayı sürdüreceğiz.” Edindiğim net kanaat şudur: Sağlık Bakanı ipin ucunu sağlam tutuyor, mücadeleye bize “sıfır hasta rakamı” müjdesini verene kadar devam etmekte kararlı görünüyor.” dedi.

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi