Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu

0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası korona virüs salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından salgına ilişkin açıklamalarda bulundu. Koca, “Hedefimiz yeni vaka ve vefat sayısının sıfır olduğu bir tablo.” dedi.

Bakan Koca’nın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Virüs, konuk olduğunuz yerde, bindiğiniz asansörde, gittiğiniz berberde, alışveriş yaptığınız markette karşınıza çıkabilir, eviniz en güvenli yerdir.

Bu hafta ilk kez iyileşen hasta sayımız, mevcut korona virüs hasta sayımızı aştı. Artık salgın döneminde güncel politika ve değişikliklere gidebiliriz.

Futbol, hassas bir konu. Geniş kitleleri, herkesi ilgilendiren bir alan. Kararı vermesi gereken, TFF’nin kendisi olduğunun altını çizmiştim.

TFF’nin sağlık kurulunun olduğunu, çalışmalarını biliyoruz. Kendi iradeleriyle kararı TFF zaten verdi. Bundan sonraki sorumluluk da TFF’nindir.

YKS, LGS ve Askeri Öğrenci sınavlarının tarihinin belirlemesine ilişkin karar hükümetimize aittir.

Eskisi gibi herkes istediği gibi AVM’ye gidemeyecek. Belli bir oranın üzerinde kişi içeride olamayacak, bununla ilgili rehberler yayınlanacak.

Remdesivir ilacını 400 hasta için temin ettik. Önümüzdeki günlerde kullanmayı planladığımız bir ilaç.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi